Aktuálně z 3. B

října 12, 2020

Všechny své příznivce zdravíme z naší třídy a hlásíme se s aktuálními událostmi, které u nás právě proběhly nebo probíhají.
Září jsme věnovali opakování a upevňování učiva, především z druhého ročníku. Také jsme přivítali dvě nové žačky, Lucku a Elišku, věřím, že se jim u nás bude líbit.
Odstartovali jsme čtenářskou hru Zachraň se, kdo můžeš! Jde o únikovou hru na podporu čtenářské gramotnosti a děti se hned chytly. Už jsme letos poprvé zahájili daltonskou výuku na téma Cestovatelé po České republice, první díl už máme úspěšně za sebou. Zdá se, že děti vyučování baví, nemohly se dočkat. Výsledky napovídají, že učivo zvládají moc dobře. Každý z nich se může stát hejtmanem jednoho kraje a řídit ho celý měsíc. Což je určitě zábava!
Běžný den ve škole si zpestřujeme nejen výukovými hrami ve skupinkách či dvojicích, ale již jsme nastartovali školní tablety a trénujeme učivo i on-line.
Naše třída je zaregistrovaná na stránkách umimeto org, kde sdílíme své pokroky v procvičování českého jazyka a matematiky. Tento způsob hravého opakování děti velmi baví, pomáhá jim zvládat násobilku, učivo o souhláskách i spodobě znělosti, záludnosti psaní -ě- apod.
Letos děti začaly poprvé s cizím jazykem, angličtinou. Někteří ji ale od první třídy zkoušeli každý týden v kroužku, takže úplnými nováčky nejsou. Držím jim pěsti, aby jim tento jazyk šel a bavil je. Více uvidíte na fotkách. Přeji všem letos především zdraví a výdrž v překonávání nesnází tř. učitelka.
Mgr. Stanislava Zelinková

Svatý VáclavPo krásách našeho kraje
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty