Adventní čas ve 4. A

prosince 22, 2021

Adventní a vánoční daltonské hodiny jsme si ve 4. A moc užili. Aby taky ne, když jsme vyhodnotili vánoční svátky jako nejbáječnější v roce. Kromě tematických listů a hraní se slovy nás čekaly i méně tradiční úkoly. Luštili jsme šifry, vyráběli svícny ve tvaru hvězdiček, zahráli jsme si vánočně laděnou hru „Co na to Češi?“, zpívali jsme koledy, hráli jsme matematické hry a spolužačka Anetka si pro nás nachystala zapeklitou vánoční básničku. Nejvíce nás bavily QR kódy, které nás provedly zvyky cizích zemí a pomohly nám vyluštit křížovku.

Nezaháleli jsme ani po zbytek adventu. Na Mikuláše jsme prošli projektem, kde jsme si vyfantazírovali své peklo a vyrobili jsme si vlastní trio čerta, anděla a Mikuláše. Jezdili jsme plavat a v bazénu jsme hráli různé hry. Zapojili jsme se do akce školního parlamentu a přinesli jsme dobroty a hračky pro psy a kočky v útulcích. Také jsme si krásně vyzdobili třídu a na závěrečnou besídku jsme si přinesli výborné cukroví a hezké dárky. Každý den jsme si zpestřili omalovánkou z adventního kalendáře, adventním češtinářským úkolem a matematickou šifrou, díky které jsme rozšifrovali tajenku: „Užijte si překrásné Vánoce!“ A přesně to vám přejeme.

Žáci 4. A

Vánoční světlo v PasohlávkáchVÁNOČNÍ DIVADÉLKO V 1. B
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty