Absolventské práce potřetí

července 04, 2016

Už potřetí jsme v závěrečném týdnu uspořádali školní slavnost spojenou s prezentací absolventských prací, oceněním nejlepších žáků školy a rozloučením s odcházejícími deváťáky.

V letošním roce jsme dali příležitost i žákům osmého ročníku, kteří mohli vypracovat seminární práci. Možnost využili Dan Rozčinský a Tomáš Novotný a rozhodně se mezi staršími kolegy neztratili. Celkem tedy letos vystoupilo deset žáků, kteří udrželi vysokou úroveň prezentací z minulých let.

U řečnického pultu byli k vidění i žáci sedmého ročníku, kteří posluchačům představili svůj úspěšný projekt z celostátní soutěže Voda živá (podrobně zde).

Co to vlastně absolventské práce jsou a jak jsou u nás realizovány?

Hlavní myšlenkou je, že žáci použijí znalosti a dovednosti, které během studia na naší škole získali. Konkrétně vyhledávat a rozpoznat důležité informace v textu, třídit informace do finální podoby práce, upravit stať podle předepsaných znaků, překonávat překážky během vypracovávání, rozvrhnout si čas a v neposlední řadě vystoupit na veřejnosti se svým příspěvkem. Na středních školách jistě tyto zkušenosti využijí a ještě rozvinou.

Účast na této školní aktivitě je u nás dobrovolná. Každý žák si zvolí svého učitele – školitele (poradce), se kterým se dohodne na tématu a následně dané dvojice spolupracují až k pomyslnému cíli, a tím je prezentace prací v kongresovém sále Městského úřadu v Pohořelicích za účasti všech žáků devátého ročníku, pozvaných rodičů i zástupce městské samosprávy. Všichni účinkující si od vedení školy vyslouží uznání v podobě peněžní poukázky v hodnotě 500 Kč.

Absolventské práce se staly součástí naší vzdělávací nabídky a jsme velmi rádi, že je o ně zájem, jak ze strany žáků, tak jejich rodičů.

Žák

Třída

Název práce

Vedoucí práce

Petra Oháňková 9. B Obávané nemoci světa Harvánková
Ondřej Sedláček 9. B Drahokamy Harvánková
Pavlína Řezáčová 9. A Angličtina jako jazyk Konečná
Vendula Aubusová 9. B Cestovní ruch Belgie Gajdošová
Adéla Havlásková 9. B Manýrismus Šťastná
Kateřina Štěpaníková 9. B Severská mytologie Janíček
Tomáš Novotný 8. A Vývoj videoherního průmyslu Janíček
Daniel Rozčinský 8. A Mexické drogové kartely Janíček
Radek Šulák 9. B Partyzánské hnutí na Valašsku Mertlík
Lucie Janičatová 9. A Turnaj století: Nagano 1998 Mertlík
Jiří Veskerna, Silvie Urbičová, Lucie Valová 7. A Voda živá Harvánková

 

Lukáš Mertlík

Miss celé ŠD 2015/2016Stravné ve školní jídelně
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty