WildAfrica podruhé

Listopad 16, 2016

V úterý 8. Listopadu 2016 do školní družiny zavítal po dvou letech pan Radek Klimeš, který dětem stejně jako minule vyprávěl o nádherné přírodě Afriky a zvířatech v ní žijících.

Nynější beseda se od první nelišila tématem, ale jeho pojetím. Při prvním promítání pan Klimeš dětem představil svůj nadační fond WildAfrica a některé obecné zákonitosti africké přírody. Druhé neméně poutavé setkání bylo rovněž provázeno promítáním obrázků i videí, ale především vyprávěním pana Klimeše o jednotlivých druzích africké fauny, kterým se v rámci projektu WildAfrica snaží pomáhat. Seznámil nás například se šimpanzi, gibony, medojedy, žirafami, zebrami, ukázal nám antilopy, okapi, nosorožce, slony, levharty, gepardy nebo krokodýly. Zajímavostí pro nás byla i zmínka o baobabech, stromech obrovských rozměrů, jejichž kmen může dosahovat průměru až 15 metrů.

Našeho setkání, které trvalo něco málo přes hodinu, se zúčastnilo celkem 142 žáků. Končit se nám nechtělo, ale pro děti začali po 15. hodině přicházet rodiče. Tak snad příště na shledanou!

Milena Kánovičová

Dalton v 5. AProč říct NE cigaretám