Výtvarné okénko

Duben 09, 2018

Jedním z našich zajímavých výtvarných počinů je mezinárodní spolupráce s žáky z gymnázia v Hösbachu. Podíleli jsme se na projektu s názvem „Mosty spojují“. Žáci z Německa rozeslali z poloviny nakreslené výkresy do celého světa a očekávají od dětí z dalších zemí jejich dokreslené příspěvky – odpovědi. Na druhou stranu dílka mohl každý žák napsat něco o své osobě a zálibách. Jsme rádi, že jsme se mohli do tak milého projektu zapojit, a aktérovi, který nám obrázky ve škole osobně předal, děkujeme. Dílka tvořili žáci z 6. A. Název projektu mluví sám za sebe a účel dokonale splnil. Některé děti natolik nadchnul, že by si s německými dětmi chtěly dále dopisovat. :-) Obrázky jsme poslali zpět do Hösbachu a budou prezentovány v Aschaffenburgu (Cultural Days) od 28. 6. do 8. 7. 2018.

Námětem našeho dalšího tvoření byla soutěž o nejlepší návrh, který bude zdobit trafostanice společnosti E.on v Pohořelicích. Děti tak dostaly obrovskou šanci ukázat, co dokáží a umí. Mohou se tak podílet na současném trendu malování na zeď. Zapojili se všichni z druhého stupně. Ty obrázky, které prošly školním kolem, putují do rukou pana starosty a zástupce společnosti E.on. Nechme se překvapit, který obrázek zvítězí.

Veronika Šťastná

Pěvecká soutěž 4. a 5. třídVčelí bzučení