Vycházka za historií

Prosinec 07, 2017

Třída 7. B se opět vydala poznávat historii přímo do terénu. Tentokrát jsme nemuseli jet příliš daleko, navštívili jsme pohořelický kostel svatého Jakuba Staršího. Chtěli jsme si na konkrétní stavbě ukázat nejdůležitější prvky gotické architektury. Místní kostel je i přes mnohé přestavby a opravy jejich skvělým příkladem. Mohli jsme pozorovat lomené oblouky, stará gotická okna a portál, obdivovali jsme vzácné gotické fresky, navíc jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o samotné historii kostela i jeho okolí. Vše jsme si pečlivě zapisovali a plnili úkoly v pracovním listu. Ještě jednou bychom touto cestou rádi poděkovali panu faráři. Díky jeho ochotě jsme měli kostel takřka celý pro sebe, a mohli ho tak pečlivě prozkoumat. Již teď se těšíme na další tematickou vycházku za poznáváním dějin našeho okolí, tentokrát se vydáme po stopách Napoleona.

Mgr. Tamara Novosáková

Mikuláš s čertem ve školní jídelněZačátek adventu v 5. B