Tablety do školy

Září 01, 2015

Využití tabletů ve školách je výzva, které české školství čelí. Mezi novinky tohoto školního roku patří „tabletová učebna“. Tablety budou využívány jak na prvním, tak i na druhém stupni.

Českou společností rezonují názory odpůrců i zastánců využívání dotykových zařízení a jejich vliv na děti.  Tak jako u každé technologické novinky ve školách, je nejdůležitější role učitele, který určuje pole působení. U nás na škole rozhodně nedojde k revoluční změně ve vzdělávání (např. okamžitý konec klasických sešitů, škola bez psaní atd.), ale tablety se stanou doplňkem, „kořením“ výuky. Tablet se stane prostředkem k efektivnějšímu vzdělávání.

Souběžně s tablety budujeme bezdrátové připojení k internetu po celé škole, pořizujeme elektronické učebnice a interaktivní projektory. Využíváme i elektronický vzdělávací systém Moodle.

Technický pokrok by rozhodně neměl české školství minout. Je pouze na učitelích a žácích, jak k moderním technologiím přistoupí.

Lukáš Mertlík

Dalton nás bavíAnglie 2015