Strašidelný den v Pasohlávkách

Listopad 08, 2015

Poslední říjnový školní den naše škola potemněla a proměnila se ve strašidelnou. V pátek 23. října se ve třídě 1. D a 2. D potkali kostlivec, čarodějnice, duchové a další příšery. V rámci projektové výuky se žáci dozvěděli zajímavosti o strašidlech, která jsou v tomto období symbolem svátku Halloween. My jsme se však zaměřili na strašidla výhradně česká.

Na úvod se všechny masky představily a prozradily ostatním své schopnosti a místo, kde straší. Abychom se báli ještě víc, následovalo čtení pověstí o nadpřirozených bytostech. Pomocí powerpointové prezentace jsme se seznámili s nejznámějšími i ohroženými lesními strašidly, jako jsou např. bludičky, divoženky a hejkal. Nabyté znalosti pak prověřily hádanky a následovala návštěva strašidel ve školce, kde nás čekalo milé přivítání.

Dopolední strašení jsme zakončili zhlédnutím napínavé pohádky a ochutnávkou sladkých upířích zubů. Odpoledne rej masek volně pokračoval ve školní družině.

Jana Turečková

Listopad je „florbalovým měsícem“Nebojíme se strašidel

Přidejte Váš komentář