Samurajové v Beskydech

Červen 26, 2017

Letošní páťáci vyrazili na školu v přírodě, tentokrát se vydali do daleka, až k Frýdku-Místku. Útočištěm se jim staly Palkovické hůrky v Beskydech.

Svou cestu počali 12. června, kdy vyrazili autobusem z pohořelických nížin do rekreačního střediska Hůrky III, kde se jim naskytl krásný pohled na Lysou horu. Odpoledne je čekalo seznámení s hlavním vedoucím samurajem Takašim a animátory. Ti pro ně měli připravenou cestu samuraje, kdy děti po odpoledních a večerech plnily samurajské úkoly, které byly náročné na rychlost, hbitost, logiku a především spolupráci, často musely kombinovat všechny dovednosti najednou. Součástí programu byl i odpočinek – vystoupení kouzelníka, koblížková a křupková party nebo diskotéka. Paní učitelky pak měly pro žáky na dopoledne připravené procházky po okolních krásách Beskyd a pohybové a logické hry v lese. Celý program vyvrcholil ohňostrojem, stezkou odvahy a hledáním pokladu. Beskydy jsme opustili v pátek 16. června, kdy jsme se všichni v pořádku vrátili domů.

Vlastivědná exkurze do BrnaVlastivědná exkurze do Jihlavy