Ve středu 29. března 2023 se konalo okresní kolo recitační soutěže v Městském kulturním středisku Tišnov. Soutěž probíhala ve dvou věkových kategoriích – III. (žáci 6. a 7. tříd) a IV. (žáci 8. a 9. tříd). Celkem se jí zúčastnilo 46 reprezentantů ze 14 škol okresu Brno-venkov.
Ve IV. věkové kategorii usilovaly o postup do krajského kola i naše žákyně Klára Plaštiaková (8.A) a Veronika Mrázková (9.B), které se na okresní kolo poctivě připravovaly pod vedením paní učitelek Jany Dudové a Tamary Novosákové.
Klára recitovala báseň Můj svět od Almy Pajerové a Veronika si připravila Tvůj smích od Pabla Nerudy. Obě předvedly krásný výkon. Bohužel však měly velkou konkurenci 18 dalších recitátorů. Zatímco ve III. kategorii byly velké rozdíly mezi jednotlivými výkony, ve IV. již byly minimální. Porotci tak měli nelehký úkol vybrat ty nejlepší z nejlepších. Nakonec se na stupních vítězů objevili ti, jejichž projev byl hodnocen jako nejpřirozenější a nejemotivnější.
Dívky do krajského kola sice nepostoupily, nicméně se za svůj přednes rozhodně nemusí stydět. Už tak jim náleží obrovská pochvala i obdiv za účast a vzornou reprezentaci naší školy!

Mgr. Michaela Žáková