„Florbalová vichřice“

Prosinec 21, 2017

Tradicí naší školy jsou dlouhodobé výborné výsledky ve sportu a tělesné výchově. Naší žáci se věnují téměř všem míčovým hrám, atletice, gymnastice, ale i netradičním sportům.

Největší skupinou jsou však agilní florbalové kroužky, které navštěvují děti od 2. do 9. třídy, chlapci i děvčata. Jako jedna z mála škol v Jihomoravském kraji se věnujeme všem věkovým kategoriím. Pravidelná a dlouhodobá činnost kroužků každoročně v listopadu přináší své „ovoce“.

Dlouhodobě nejúspěšnějším družstvem jsou děvčata. Po čtyřnásobné účasti v kvalifikaci na MR, trojnásobné účasti na MR a bronzových medailích z MR se nová generace neztratila.

Starší dívky (7. – 9.tř) vyhrály okrskové kolo v Ivančicích, úspěšně startovaly v okresním finále a v krajském finále o jedinou vstřelenou branku těsně skončily před branami postupu na kvalifikaci MR. V zahajovacím kole Florbalové dívčí ligy získala děvčata pohár za 3. místo.

Mladší dívky (6. – 8. tř.) opět jen o jedinou branku nepostoupily na krajské finále a v okresním kole skončily druhé.

Nejmladší adeptky (4. – 5. tř.) hry s bílým míčkem se utkají 6. 12. v okresním finále turnaje, pořádaného ČFBu.

Nejmladší chlapci mají svou velkou základnu v kroužcích SVČ Pohořelice. Přesto někteří-především dojíždějící žáci-navštěvují florbalový kroužek ve škole (3. – 5. tř.). V prosinci je čeká Vánoční turnaj v Žabčicích a na naší škole, společně s děvčaty, okresní finále ČFBu.

Mladší žáci (6. – 8. tř.) úspěšně odehráli okrskové a okresní kolo, do kraje se jim však postoupit nepodařilo.

Starší žáci (8. – 9. tř.) svá vystoupení v okrskovém a okresním kole hráli se střídavými úspěchy, v krajském finále však zabojovali a postup na kvalifikaci MR jim unikl po samostatných nájezdech s družstvem Znojma.

Pochválit musíme všechny zúčastněné hráčky i hráče, kteří svými výkony výborně reprezentovali naši základní školu, město Pohořelice, ale i okres Brno-venkov a JMK. Děkujeme kapitánům družstev (Adamu Trupešovi z 9. A a Kristýně Strakové z 8. B – nejlepší střelkyni KF, brankáři Martinu Procházkovi-výborný výkon v KF a pomoc při přípravě brankářů družstev.

Díky podpoře vedení školy a pochopení vyučujících jsme 10 z 12 akcí uspořádali v pohořelické sportovní hale a jako každý rok jsme za organizaci turnajů získali nesčetně ocenění a poděkování

OR AŠSK, vedení zúčastněných škol, trenérů a učitelů.

O úspěchy se zasloužili Mgr. Iva Vaculíková – nejmladší žactvo, Mgr. Lukáš Nápravník – organizace KF.

Bohuslav Bajer

Advent v PasohlávkáchDalton 4. B