Exkurze do planetária

Leden 10, 2018

Předvánoční čas si žáci pátého ročníku zpříjemnili při exkurzi do brněnského planetária. Nejdříve si z prostor hvězdárny užili úžasný výhled na rozlehlé Brno. Potom už je ale čekal prostorný sál s kulatým stropem, na kterém se promítala noční obloha, a žáci si tak mohli vychutnávat neuvěřitelný pohled na oceán plný hvězd a objevovat skrytá souhvězdí. Poté nám promítli pořad s názvem Země v pohybu, díky kterému jsme pochopili, proč se Země otáčí, proč se střídají roční období nebo proč vznikají hurikány. Z polohovatelných křesílek se nám ani nechtělo vstávat. :o) Zpáteční cestou jsme se ještě stihli vánočně naladit při procházce nazdobeným Brnem. Pokochali jsme se dřevěným betlémem a při pohledu na vysokánský vánoční strom se už nemohli dočkat, až i u nás doma zavoní jehličí. Výlet byl zkrátka skvělý!

Třídní učitelky a asistentky 5. tříd

Ohlédnutí se za předvánočním časemModerní technologie ve vzdělávání