Dýňáčci v Pasohlávkách

Konečně jsme se dočkali. Opět po roce, pro nové kamarády poprvé, se konalo odpoledne s dýňáčky. Ve středu 27. září přinesli rodiče dýňová strašidla, která vyrobili doma. A jako každý rok, sešli se tu dýňáčci jeden hezčí než druhý. Jedni ozdobení přírodninami, další jako pohádkové bytosti z Tlapkové patroly, čarodějnice, Pikachu, ale i tradiční strašidla. Bylo se na co dívat. Aby si to krásné slunečné odpoledne všichni užili, učitelky z místní školy a školky připravily různé sportovní soutěže – hod na cíl šiškami, „pacičková“ stezka (skákání podle stop), skákání v pytlech, lovení kolíčkem ve vodě, přenášení míčků na pálce apod. Zapojili se i rodiče. Na závěr nechyběl táborák a opékání špekáčků. Dle slov mnohých zúčastněných se akce vydařila. Děkujeme rodičům za povedené dýňové výtvory, dětem za sportovní výkony. My už plánujeme další ročník.

Učitelky MŠ a ZŠ Pasohlávky