Beseda se spisovatelem

Listopad 11, 2017

V pátek 3. listopadu 2017 se uskutečnila v Městské knihovně v Pohořelicích beseda se spisovatelem Janem Opatřilem, autorem knih o kapříku Metlíkovi.
Děti z druhých a třetích tříd se dozvěděly o životě autora a o knihách, které dosud napsal. Pan Opatřil povídal o svém dětství, jak zatoužil stát se spisovatelem a že kapříka Metlíka vlastně vymyslela jeho sestra. Děti vtipnou formou poznaly spisovatele, který je seznámil se svými knihami. Některé z nich dětem i představil. Velmi nás zaujalo autorské čtení o dobrodružství, které se může odehrávat pod vodní hladinou.
Děti měly možnost zakoupit si knížku s podpisem autora nebo drobné upomínkové předměty. Nadšené tváře dětí byly odměnou za tuto uspořádanou akci.

Jana Slaná

Třídy 1. A a 1. C v divadleČesko – Slovensko a cesta záložek do knížek