Beseda s Radimem Uzlem

Květen 01, 2018

V dubnu se všichni osmáci v rámci výchovy ke zdraví zúčastnili přednášky našeho uznávaného sexuologa Radima Uzla. Co se dozvěděli a jak přednášku zhodnotili ve školním časopise, vám prozradí následující řádky.

Dne 5. dubna proběhla přednáška pro žáky 8. ročníku na téma Sexuální a reprodukční zdraví, plánované rodičovství v Divadle Bolka Polívky. Přednáška začala seznámením s různými druhy antikoncepcí, pokračovala zajímavostmi, riziky a nemocemi. Pan Uzel také mluvil o různých historkách, které ve své práci zažil. Pan Uzel je totiž nejznámější český sexuolog, gynekolog a také porodník. Zájem žáků vzbudila například “historka” o znásilnění dívky dvěma nezletilými chlapci. Jelikož měla znásilněná dívka zrovna 15. narozeniny, skončila však před soudem za znásilnění ona a z oběti se stal viník. Věděli jste, že v některých zemích děti v mateřské školce nafukují kondomy, aby měly s kondomem lepší “vztah”? Žáci žasli údivem a ke konci hodiny nikdo neměl žádné otázky. Pan Uzel nám zpříjemnil přednášku humorným zpracováním.

Markéta Pokorná, Tereza Procházková, 8. A

Učení zábavnou formou15. vydání školního časopisu V Poho